?>
Best Price

Cena 26 lipiec 2019

od 119zł

Date picker
Pokój 1
Pokój 2
Pokój 3
Pokój 4
Pokój 5
Pokój 6
Pokój 7
Pokój 8
Pokój 9

Dodatkowe kryteriaMniej kryteriów
(Kod promocyjny, IATA)

REZERWUJ WCZEŚNIEJ I OSZCZĘDZAJ!

Dokonaj rezerwacji co najmniej 5 dni wcześniej i skorzystaj z 15% upustu.

> Więcej informacji

Pomysły na pobyt, weekend i wyjścia w Poznań i jego okolicach

Poznań to przykład wielkopolskiej elegancji z jego zadbanymi ulicami i nowoczesnymi projektami urbanizacyjnymi. Zabytkowe Stare Miasto kusi licznymi kafejkami i restauracjami, gdzie nie brakuje tutejszego jadła i napitku. Znajdziemy tu zarówno bar naśladujący komunistyczne trendy i unikaty z tamtejszej epoki, jak i bar poświęcony tradycji polskiego rocka. Stare Miasto jest także pełne niedrogich barów mlecznych, pierogarni i restauracji ze staropolskimi potrawami.

Na Starym Rynku codziennie w południe na wieży ratusza rozgrywa się walka dwóch mechanicznych koziołków, które bodą się na oczach turystów. Nieco dalej, mienią się w słońcu kolorowe poznańskie sukiennice, pełne pamiątek i ciekawych książek. Po rynku spacerują konne bryczki i raz po raz można trafić na parę młodą otoczoną gośćmi weselnymi wychodzącymi z Urzędu Stanu Cywilnego, który znajduje się na samym środku placu.

Miasto otoczone jest ze wszystkich stron zielenią. Oprócz licznych parków, zielonymi płucami Poznania są Sołacz, Kiekrz i Wielkopolski Park Narodowy, chroniący niezwykły polodowcowy krajobraz. Przez Wielkopolski Park Narodowy przebiegają trasy turystyczne: Trasa Kórnicka oraz Wielkopolska Droga św. Jakuba. Przebiega tu także Pierścień Rowerowy Dookoła Poznania.

Zamknij